recepcja1recepcja2gabinet1gabinet2
oferta specjalna gabinet patronacki

Zapraszamy pacjentów ubezpieczonych w Inter Polska w klinice OT DENT.
Zapraszamy do naszej kliniki pacjentów ubezpieczonych w Inter Polska.

Gabinet przyjazny malemu pacjentowi.


Home Nasza oferta
Gaz rozweselający Drukuj Email

Znieczulenie Podtlenkiem Azotu – Gazem Rozweselającym.

Zapraszamy do zapoznania się z nową, przyjazną i bezpieczną metodą walki ze stresem i bólem związanym z wizytą w gabinecie stomatologicznym - sedacją wziewną potocznie nazywaną gazem rozweselającym.

Pacjenci cierpiący  na stres stomatologiczny, odczuwają paniczny lęk uniemożliwiający leczenie stomatologiczne. Dzięki postępowi medycyny i farmakologii jesteśmy w stanie całkowicie pokonać te nieprzyjemne doznania.
Metoda ta pozwala na zapewnienie i osiągnięcie pełnego komfortu psychicznego oraz pokonanie bólu. Jest to mieszanina podtlenku azotu(N2O) i tlenu (O2), która wywołuje stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia, przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości. Uspokojenie uzyskiwane jest poprzez wdychanie bezwonnego gazu z tlenem za pomocą pachnącej maseczki (o zapachu truskawkowym, pomarańczowym czy bananowym) zakładanej na nos. Przyjemność przebywania w tym stanie powoduje to, że pacjent nie odczuwa ani strachu ani lęku. Bardzo często (szczególnie dzieci i młodzież) zaczynają śnić o bajecznych przygodach związanych z reguły z pływaniem, lataniem lub dryfowaniem w wodzie, w powietrzu, w chmurach lub w kosmosie. Śniąc pacjent nie pamięta tego, co działo się w gabinecie.
W medycynie i stomatologii gaz rozweselający wykorzystywany jest od dawna. Metoda ta została rozwinięta i udoskonalona w Stanach Zjednoczonych i jest tam bardzo popularna i praktycznie trudno znaleźć w USA gabinet, który nie stosuje tej metody. W Polsce pojawiła się dopiero w 1995 roku. Cieszy się ona jednak coraz większym powodzeniem.
Stosowanie gazu rozweselającego (podtlenku azotu) jest, nieszkodliwym i skutecznym sposobem znoszenia lęku szczególnie zalecaną dla dzieci. Metoda wskazana jest także dla dorosłych odczuwających silny strach przed leczeniem stomatologicznym lub przed zastrzykiem (znieczuleniem).

Gaz rozweselający, oprócz wyraźnej poprawy samopoczucia, wykazuje także działanie znieczulające, dzięki czemu małe plomby, czy usuwanie kamienia mogą zostać wykonane bez zastrzyku, tylko w czasie działania gazu rozweselającego.
Powrót do stanu pełnej sprawności po zakończeniu zabiegu jest bardzo szybki. Gaz rozweselający przestaje działać już po kilku minutach od momentu wyłączenia aparatu.
Korzyści z zastosowania gazu rozweselającego najbardziej widoczne są w przypadku leczenia dzieci. Przemiana, jaka zachodzi w zachowaniu zestresowanego dziecka, jest wprost trudna do uwierzenia. Większa cześć pacjentów nie obawia się już kolejnych wizyt u stomatologa.

 


Wskazania do zastosowania sedacji wziewnej N2O/O2:

 • Silny lęk przed jakimkolwiek leczeniem.

 • Silny lęk przed ukłuciem zarówno u dzieci jak i u dorosłych.

 • Silny odruch wymiotny.

 • Nadpobudliwość nerwowa.

 • Długie, monotonne lub szczególnie nieprzyjemne zabiegi chirurgiczne, protetyczne, wyciski szczęki u osób z silnym odruchem wymiotnym.

 • Usuwanie złogów nazębnych.

 • Otwieranie zęba ze zgorzelinowym rozpadem miazgi

 • Opracowywanie próchnicy początkowej.


Choroby w których wskazane jest użycie uspokojenia wziewnego jako metody z wyboru:

 • Astma - N2O nie powoduje podrażnienia układu oddechowego. Zmniejszenie stresu wpływa na obniżenie ryzyka ataku. W mieszance oddechowej podawanej pacjentowi znajduje się ok. 60% tlenu. Poprawia to sprawność oddychania i samopoczucie pacjenta.

 • Padaczka - zmniejszenie stresu wpływa na zmniejszenie ryzyka ataku.

 • Choroby serca - brak wyraźnego wpływu N2O na układ sercowo-naczyniowy.Pacjent otrzymuje zwiększone stężenie tlenu (ok. 60%). Wskazania pulsoksymetru pokazują wtedy ok. 100%. Więcej tlenu dociera do naczyń wieńcowych. Ponadto nie zwiększa się zapotrzebowanie na tlen z powodu braku stresu.

 • Nadciśnienie krwi - Brak wpływu N2O na układ naczyniowy. Zmniejszenie lęku i stresu zabezpiecza przed nieoczekiwanym wzrostem ciśnienia krwi w czasie zabiegu.

 • Hemofilia - dzięki użyciu N2O można w pewnych przypadkach uniknąć konieczności wykonywania ukłucia igłą.
 Przeciwwskazania stosowania sedacji N2O/O2:

 • Przeziębienie, przerost migdałków gardłowych - niedrożności górnych dróg oddechowych.

 • I trymestr ciąży.

 • Choroby psychiczne.

 • Stwardnienie rozsiane, porfiria, miastenia gravis.

 • Roztrzenie oskrzelowe, rozedma płuc.

 • Alkoholizm (szczególnie zaleczony).

 • Brak współpracy pacjenta.


Zalecenia dla osób chcących poddać się uspokojeniu gazem rozweselającym:

 • Należy bezwzględnie przestrzegać  3-godzinnego powstrzymania się od przyjmowania pokarmów i napojów  przed zabiegiem

 • Dzieci powinny przyjść z osobą dorosłą i pozostać pod nadzorem przez cały dzień po wykonanym zabiegu

 • Nie należy pić alkoholu w dniu zabiegu

 • Nie zakładać ciasnych ubrań

 • Kobiety będące w ciąży muszą to bezwzględnie zgłosić

 • Według piśmiennictwa po 30 minutach od zakończenia podawania gazu można prowadzić pojazdy mechaniczne, jednak ze względu na bezpieczeństwo zalecamy naszym pacjentom, aby w dniu wykonania sedacji nie prowadzili pojazdów mechanicznych


Zachowanie się pacjenta w czasie sedacji:


Faza 1 - umiarkowanego uspokojenia oraz słabego znieczulenia (5-25% N2O).

Pacjent może odczuwać lekkie mrowienie palców, policzków, języka, pleców, głowy lub klatki piersiowej. Wyraźnie zauważalne jest odprężenie i uspokojenie się pacjenta oraz zmniejszenie strachu i napięcia nerwowego. Pacjent szybko i sprawnie reaguje na polecenia i odpowiada na pytania. Zmysły słuchu, dotyku oraz wzroku mogą być osłabione. Źrenice prawidłowo reagują na światło.


Faza 2 - dysocjacji i częściowego znieczulenia (20-55% N2O)

Pojawia się zjawisko dysocjacji - jest jednym z głównych elementów ułatwiających wykonanie zabiegu. Dysocjacja jest niezwykłym stanem, który objawia się jako mniej lub bardziej głębokie oddzielenie się świadomości pacjenta od otaczającej go rzeczywistości. Pacjent ma świadomość z miejsca, w którym się znajduje oraz czynności wykonywanych przez lekarza stomatologa, ale wszystko wydaje mu się bardzo odległe. Nie ma ochoty na przeciwstawianie się czemukolwiek, tym bardziej, że przebywanie w stanie uspokojenia jest bardzo przyjemne. Zaawansowane stany dysocjacji powodują powstanie bardzo plastycznych halucynacji, przypominających marzenia senne. Dlatego też pacjenci są wtedy spokojni i odprężeni psychicznie. Uczucie mrowienia różnych części ciała nasila się. Częstość zamykania powiek zmniejsza się. Kontakt z pacjentem i dialog jest wciąż utrzymany. Odpowiedzi na pytania mogą pojawiać się z opóźnieniem lub bez związku z pytaniem. Pojawiają się marzenia senne - dotyczy to szczególnie dzieci. Dorośli nie tracą tak łatwo kontroli nad swoim stanem. Wskazane jest sugerowanie treści tych snów. Uczucie pływania, latania lub dryfowania w wodzie, powietrzu, chmurach lub kosmosie. Oznacza, to że można zakończyć dalsze zwiększanie stężenia i pozostawić N2O na uzyskanym poziomie. Występuje częściowa amnezja - pacjent nie pamięta tego, co działo się w gabinecie. Pamięta jedynie sen, którego treść może opowiedzieć tuż po zabiegu. Pacjent może również odczuwać stan podobny do upojenia alkoholowego.
W tej fazie następuje wyraźne osłabienie wrażliwości na ból, np. na nakłucie igłą. Fizyczne odprężenie charakteryzuje się rozluźnieniem mięśniowym, objawiającym się swobodnym ułożeniem kończyn górnych i dolnych. Najważniejszym objawem, determinującym utrzymanie pacjenta w fazie dysocjacji jest szerokie otwarcie ust na życzenie lekarza stomatologa (objaw Langa). Świadczy to o zachowaniu świadomości u pacjenta. Odruch kaszlowy w pełni sprawny.


Faza 3 - całkowitej bezbolesności (50-70% N2O)

Charakteryzuje się znacznym pogłębieniem wyżej opisanych objawów. Często występuje całkowita amnezja. Odruch kaszlowy zostaje nieznacznie osłabiony. Objaw otwarcia ust na życzenie jest wciąż podstawowym kontrolowanym objawem 
Periodontologia Drukuj Email

Periodontologia jest nauką o przyzębiu, zespole tkanek, które współdziałają ze sobą w utrzymywaniu łączności między zębem a szczęką lub żuchwą. W zdrowej jamie ustnej kość wyrostka zębodołowego otacza zęby i utrzymuje je w odpowiedniej pozycji. Dziąsło jest twarde, różowe, ściśle przylega do kości, zgłębnikowanie nie wywołuje krwawienia. Przyzębie umożliwia prawidłową czynność uzębienia w czasie żucia pokarmów i formowania kęsów, oraz w artykułowaniu mowy i w zachowaniu estetycznego wyglądu. Choroby przyzębia dotyczą tkanek otaczających i chroniących ząb. Do tkanek tych zaliczamy kość wyrostka zębodołowego otaczającą korzenie i dziąsło otaczające zęby i pokrywające kość. Choroby przyzębia mogą dotknąć wszystkie grupy wiekowe. Jednak najczęściej są przyczyną utraty zębów po 35 roku życia.

Zapalenie dziąseł jest  najwcześniejszą  forma choroby przyzębia. Jest to odpowiedź zapalna dziąsła bez destrukcji tkanek podtrzymujących (głównie kości). Objawia się zaczerwienieniem, obrzękiem i łatwym krwawieniem. Przewlekła reakcja zapalna prowadzi do obrzęku lub przerostu dziąseł, krwawienia i nieprzyjemnego zapachu z ust. Główną przyczyną jest podrażnienie wywołane płytką bakteryjną, kamieniem nazębnym lub jednym i drugim. Podjecie leczenia w tym okresie pozwala na przywrócenie tkanek przyzębia do normalnego stanu. Profesjonalne oczyszczenie zębów i odpowiednia higiena jamy ustnej wystarcza na tym etapie choroby na zatrzymanie procesu chorobowego. Nie leczone zapalenie dziąseł prowadzi do rozprzestrzeniania się procesu zapalnego głębiej i powoduje zapalenia przyzębia.

Zapalenie przyzębia jest procesem zapalnym w którym dochodzi już do destrukcji kości wyrostka zębodołowego i aparatu zawieszeniowego zęba. Dochodzi w nim do recesji dziąseł . Brzeg dziąsła obniża się w stosunku do stanu początkowego,  w wyniku czego pojawia się odsłonięta część korzenia. Ząb staje się bardziej wrażliwy na zmiany temperatury oraz na próchnicę . Następuje pogłębienie szczeliny dziąsłowej powyżej 3mm. Resztki pożywienia, kamień i płytka bakteryjna umiejscawiają się pod dziąsłem doprowadzając do przewlekłego  stanu zapalnego i dalszego zniszczenia kości. . W efekcie końcowym dochodzi do zwiększonej ruchomości zęba  i do jego utraty .

Jest wiele przyczyn chorób przyzębia. Najczęstszą przyczyną jest niewłaściwa higiena jamy ustnej. Miejscowe czynniki drażniące jak: nieprawidłowy zgryz, brak punktów stycznych, nawyki, takie jak zgrzytanie zębami, nikotyna mogą przyczynić się moich rozwoju.  Podatność na chorobę przyzębia wzrasta przy współistniejących chorobach układowych np. . cukrzycy, chorobach   krwi. Także nieodpowiednie odżywianie się, przyjmowanie niektórych leków, i wysoki poziom stresu sprzyjają chorobom przyzębia.ZABIEGI  PERIODONTOLOGICZNE:


SKALING


Skaling jest to zabieg usunięcia twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego) gromadzących się na powierzchniach koron zębów, z użyciem urządzeń ultradźwiękowych zwanych skalerami., Pozwalają one na szybkie i efektywne oczyszczanie powierzchni zębów , są całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Skaling jest zazwyczaj  zabiegiem bezbolesnym, ale w przypadku obecności stanu zapalnego tkanek otaczających ząb może pojawić się ból - w takiej sytuacji możliwe jest  podanie  znieczulenia miejscowego . Po skalingu wykonywany jest zabieg polerowania zębów. Zapobiega to ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej. Po profesjonalnym oczyszczeniu zębów wskazane jest zastosowanie lakierów fluorkowych np. FLUOR PROTECTOR.


PIASKOWANIE ZĘBÓW


Piaskowanie to zabieg usuwania osadu i przebarwień koron zębowych powstałych od kawy, herbaty, palenia tytoniu. Do tego celu służą aparaty powietrzno-proszkowe tzw. "piaskarki" - wyrzucające cienkim strumieniem mieszankę pyłu i wody pod dużym ciśnieniem, skutecznie likwidujące osady i przebarwienia, których nie można pozbyć się z pomocą szczoteczki do zębów. Na zakończenie czyszczenia zębów warto poddać się fluoryzacji. Piaskowanie to zabieg bezpieczny, niewskazany tylko w przypadku ostrych stanów zapalnych dziąseł.


KIRETAŻ ZAMKNIĘTY


Jest to najczęściej wykonywany zabieg w chirurgicznym leczeniu chorób przyzębia. Ma on zastosowanie w przypadku obecności kieszonek przyzębnych (pogłębionych na skutek rozwoju paradontozy szczelin zawartych między dziąsłem a zębem). Kiretaż polega na oczyszczeniu kieszonki przyzębnej z zawartości będącej przyczyną utrzymywania się stanu zapalnego, m.in. resztek kamienia nazębnego zasiedlonego przez bakterie. Umożliwia to zlikwidowanie stanu zapalnego i zagojenie się rany. Jest to zabieg oczywiście wykonywany w znieczuleniu miejscowym, oszczędzający tkanki otaczające ząb oraz nie wpływający na ogólną kondycję pacjenta.


ZABIEGI POKRYWANIA RECESJI DZIĄSEŁ


Recesja dziąsła jest to nieprawidłowość polegająca na obnażeniu korzenia zęba, prowadząca m.in. do zwiększonej wrażliwości zęba na zmiany temperatury, próchnicy korzenia, utrudnień w utrzymaniu higieny jamy ustnej oraz niedoborów estetycznych. Przyczyna powstawania recesji dziąsła nie jest do końca wyjaśniona, choć za główne czynniki sprzyjające uważa się płytkę nazębną, niewłaściwe szczotkowanie, zły zgryz. Leczenie chirurgiczne recesji dziąsła może przeprowadzone z zastosowaniem:

 • uszypułowanego przesuwalnego płata;

 • przeszczepu błony śluzowej;

 • sterowanej regeneracji tkanek.

Wybór odpowiedniej metody uzależniony jest od postaci recesji, jej umiejscowienia, stopnia zaawansowania, wieku pacjenta oraz jego oczekiwań.


STEROWANA REGENERACJA TKANEK PRZYZĘBIA I KOŚCI


Choroby przyzębia prowadzą do nieodwracalnej utraty tkanek otaczających ząb i nawet przy braku objawów ostrego zapalenia (zaczerwienienie, krwawienie, obrzęk dziasła) pozostają zmiany w postaci kieszonek przyzębnych i ubytków kości, co może prowadzić nawet do utraty zęba. Jedyną szansą dla takich zębów są metody sterowanej regeneracji tkanek i kości. Techniki te, z powodzeniem stosowane w naszej klinice, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych osiągnięć inżynierii materiałowej: błon zaporowych oraz materiałów wspomagających odbudowę tkanki kostnej (Emdogein, biomateriały - Bio-Oss, Cerasorb) pozwalają na skuteczną odbudowę utraconych lub zniszczonych tkanek.


Czy wiesz że...


Dbasz o zęby - chronisz serce!!!


Aż 50% zgonów w Polsce wynika z chorób serca i układu krążenia. Powszechnie mówimy że powoduje je nadciśnienie, siedzący tryb życia, zła dieta czy palenie papierosów. Jednocześnie mało kto wie, jak istotną rolę odgrywają tu choroby zębów dziąseł i innych tkanek przyzębia.

Ogniska zapalne w tkankach przyzębia są siedliskiem bakterii, które przedostają się do krwi i szkodzą ściankom naczyń krwionośnym. Właśnie w tych miejscach odkładają się złogi cholesterolu i wapnia. W ten sposób zwężają się naczynia wieńcowe serca i naczynia w mózgu.

Ogniska zapalne w jamie ustnej wydzielają związki, które zwiększają krzepliwość krwi i wzmacniają procesy zapalne. Dostając się do naczyń zaburzają stabilność blaszki miażdżycowej, co może prowadzić do zawału serca lub udaru mózgu.

Zatem właściwa higiena jamy ustnej nie jest tylko kwestią estetyki, ale jednym z elementów profilaktyki chorób serca. 
Chirurgia stomatologiczna Drukuj Email

Do standardowych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej zaliczamy:

 • usuwanie zębów

 • zabiegi resekcji wierzchołka korzeni

 • usuwanie torbieli

 • zabiegi hemisekcji

Zabiegi te mają na celu wyeliminowanie zębopochodnych ognisk zakażenia kości poprzez ekstrakcje zębów.

Zabieg resekcji wierzchołka korzenia zęba prawidłowo przeleczonego kanałowo pozwala na usunięcie zmian okołowierzchołkowych i zachowanie korony zęba.

Do specjalistycznych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej zaliczamy:

 • zabiegi odbudowy kości -. zabiegi sterowanej regeneracji kości

 • zabiegi przeszczepu dziąsła

 • zabiegi pokrywania recesji korzeni

 • zabiegi plastyczne na kości i tkankach miękkich

Wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, całkowicie bezboleśnie. Mając do dyspozycji w Naszej Klinice specjalistyczny sprzęt do diagnostyki RTG - radiowizjografie cyfrową, jak i pantomogram cyfrowy możemy w jak najbardziej doskonały sposób kontrolować przebieg wszystkich zabiegów oraz monitorować ich wyniki.

 
Pracownia RTG Pantogram Drukuj Email

Nasz gabinet wyposażony jest w najnowocześniejszy system radiowizjografii cyfrowej (RVG). Dzięki niemu lekarz jest w stanie wykonać zdjęcie zębowe i omówić je razem z pacjentem na ekranie  komputera .
Poprzez zastosowanie czujnika cyfrowego dawka promieniowania została ograniczona o 95%. Zatem wykonanie 20 zdjęć RVG daje napromieniowanie równe jednemu zdjęciu małoobrazkowemu na klasycznej błonie rentgenowskiej.
Napromieniowanie jednego zdjęcia RVG to dawka jaką otrzymalibyśmy z kosmosu przebywając cały dzień na świeżym powietrzu.

Więcej…
 
Implanty - Sterowana regeneracja kości Drukuj Email

Implanty w doskonały sposób trwale odtwarzają brakujące zęby. Jest to nowoczesna metoda leczenia. Wszczepiamy implanty znanych i sprawdzonych firm : Nobel Biocare (replace, grovy,nobel perfect) i Neoss z którymi współpracujemy. Implanty stosowane są na świecie już od ponad 35 lat i ciągle doskonalone w oparciu o wieloletnie badania naukowe. Implanty są jedynym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy pragną uniknąć dyskomfortu typowego dla konwencjonalnych rozwiązań protetycznych tj. trudności przy jedzeniu, mówieniu, a także stopniowego zaniku kości szczeki i utraty sąsiednich zębów.

Więcej…
 
Ortodoncja - aparaty stałe Drukuj Email

Leczenie ortodontyczne aparatami stałymi może być prowadzone zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia tego typu terapii jest dobry stan zębów i dziąseł. Zęby powinny być wyleczone, także kanałowo. Ważna jest właściwa higiena jamy ustnej - usunięcie osadu i kamienia nazębnego...

Aparat stały składa się ze specjalnych zaczepów zwanych zamkami, które przykleja się do zębów. Zamki mogą być metalowe lub przezroczyste. Znacznie popularniejsze zamki metalowe są tańsze,  ale niestety widoczne. W naszej klinice stosujemy specjalny ich rodzaj o wyjątkowo małych rozmiarach, dzięki czemu są one estetyczne i wygodne. Dodatkowo istnieje możliwość "rozweselenia" aparatu poprzez założenie kolorowych gumeczek przytrzymujących łuk.

Więcej…
 
Stomatologia dziecięca - Pedodoncja Drukuj Email

PEDODONCJA

Stomatologia dziecięca (pedodoncja) jest dziedziną stomatologii zajmującą się, diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom zębów i jamy ustnej u dzieci oraz młodzieży.

Małych pacjentów otaczamy szczególną opieką, ponieważ także boją się i stresują wizytą u stomatologa, a przecież nie rozumieją i nie akceptują konieczności leczenia tak łatwo jak dorośli.

Zęby mleczne, tak jak zęby stałe, mogą zostać zaatakowane przez próchnicę, która nie leczona prowadzi do przykrych i bolesnych stanów zapalnych miazgi.

Próchnicę zębów mlecznych leczymy podobnie jak w przypadku zębów stałych poprzez usunięcie chorych tkanek i wypełnienie ubytku, natomiast rodzaj leczenia kanałowego zależy od wieku dziecka i stopnia rozwoju zęba. W razie potrzeby wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu.

Pomocne w diagnozowaniu i leczeniu mogą okazać się zdjęcia rentgenowskie, które wykonujemy w naszej Klinice przy użyciu nowoczesnej, specjalistycznej aparatury, przystosowanej także do badania dzieci.

Stan zdrowia jamy ustnej dziecka i jego zębów mlecznych nie jest bez wpływu na prawidłowy rozwój zębów stałych, ponieważ zawiązki tych zębów umiejscowione są w kościach żuchwy i szczęki dziecka w okolicy korzeni zębów mlecznych. Tak więc, jeśli w kanale zęba mlecznego toczy się proces zapalny, może to spowodować poważne zaburzenia w rozwoju znajdującego się obok w kości zawiązka zęba stałego.

Ważne jest, aby ząb mleczny pozostał w jamie ustnej zdrowy lub wyleczony do czasu naturalnej wymiany uzębienia. Jego przedwczesne usunięcie może zaburzyć wzrost kości szczęk i spowodować brak miejsca w łuku na ząb stały i związane z tym nieprawidłowości zgryzowe (stłoczenia, nieprawidłowe ustawienie zębów lub zatrzymanie zęba w kości).

Nasz Klinika zapewnia pełen zakres leczenia w stomatologii dziecięcej w bardzo komfortowych warunkach.

ZAPRASZAMY NASZE MALUCHY NA LECZENIE W GAZIE ROZWESELAJĄCYM!!!


 
Endodoncja Drukuj Email

Endodoncja - jest to dziedzina stomatologii zajmującą się diagnozą i leczeniem chorób miazgi zębów (leczenie kanałowe, przewodowe) jak i również powikłań z nich powstających. W zakres leczenia endodontycznego wchodzi postępowanie lecznicze mające na celu:

 • Zachowanie przy życiu miazgi zęba (pokrycie pośrednie i bezpośrednie)
 • Zachowanie zębów z nieodwracalnym zapaleniem lub martwicą miazgi
 • Zachowanie zębów z zapaleniem tkanek okołowierzchołkowych, które jest wynikiem długotrwale toczących się procesów zapalnych miazgi zęba bądź następstwem nieprawidłowego wcześniejszego leczenia kanałowego.

Miazga (potocznie nazywana "nerwem") zbudowana jest głównie z włókien nerwowych, naczyń krwionośnych i limfatycznych. Znajdują się ona w czasami skomplikowanym systemie kanałów korzeniowych i komorze mieszczącej się  wewnątrz korony zęba.

Leczenie kanałowe jest podejmowane w przypadku nieodwracalnych chorób miazgi. Najczęstsze przyczyny takiego stanu to ubytki próchnicowe lub złamanie korony zęba w wyniku doznanego urazu. Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorej miazgi i bakterii z komory i kanałów zęba. Chora miazga otwiera wrota zakażenia do tkanek otaczających ząb a stąd do odległych narządów takich jak serce, stawy, nerki, i inne. Często obserwowano ustąpienie lub zmniejszenie nasilenia objawów chorób ogólnych po usunięciu ognisk zapalnych w obrębie zębów i kości szczęk. Leczenie kanałowe polega na usunięciu całej zainfekowanej lub martwej miazgi z komory i kanałów korzeniowych zęba poprzez mechaniczne i chemiczne opracowanie kanałów korzeniowych a następnie ich wypełnienie materiałami całkowicie biozgodnymi (obojętnymi).

Opracowanie kanałów korzeniowych jest jednym z najważniejszych etapów leczenia endodontycznego. Osiągnięcie pełnego sukcesu uzależniony jest od:

 • oczyszczenia czyli dokładnego usunięcia drobnoustrojów i resztek rozpadłej miazgi
 • ukształtowania, czyli nadania kanałowi stożkowatego, zwężającego się ku wierzchołkowi kształtu
 • wypełnienia czyli zamknięcie systemu kanałowego chemicznie nierozpuszczalnym materiałem

Bardziej skomplikowane zabiegi są prowadzone z użyciem mikroskopu. Ten sposób pracy pozwala na precyzyjne i delikatne wykonywanie zabiegu. Przeleczony kanałowo ząb ma szansę służyć wiele lat. Procedury endodontyczne nie są łatwe, ale prawidłowo wykonane będą na pewno mniej kosztowne dla pacjenta, niż utrata zęba i późniejsza konieczność leczenia protetycznego lub implantologicznego.
Specjalizujemy się w usuwaniu złamanych narzędzi kanałowych, wykorzystując do tego mikroskop endodontyczny.

 
Protetyka stomatologiczna Drukuj Email

Nowoczesna protetyka stomatologiczna daje nam możliwości i różne rozwiązania zapewniające piękny uśmiech. Statystyki podają ze przeciętny dorosły obywatel tego kraju ma niekompletne uzębienie. Czasem brak nam jednego zęba czasem nawet kilku Jest to poważny problem estetyczny- nie możemy bez skrępowania się uśmiechać,  oraz medyczny- ubytki uzębienia powodują, że pozostałe zęby są bardziej obciążone, z biegiem czasu przesuwają się i pochylają powodując naprężenia i zmiany w rozkładających się siłach żucia. Z upływem czasu nie uzupełnienie braków uzębienia zakłóca funkcje żucia powodując zmiany patologiczne w stawach skroniowo-żuchwowych. W zależności od braków w jamie ustnej, stanu uzębienia lekarz zaproponuje Państwu najlepsze rozwiązanie protetykę na implantach lub korony, mosty, protezy, licówki na zębach własnych. Nawet najbardziej wymagającemu pacjentowi nasza klinika jest w stanie zaproponować satysfakcjonujące go rozwiązanie protetyczne pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym

Dbamy o najwyższą jakość naszych usług protetycznych jak i o ich terminowość.
Uzupełnienia protetyczne, które możliwe są do wykonania dzielimy na stałe i ruchome.


Prace protetyczne wykonywane w naszej Klinice:


-
KORONY I MOSTY PORCELANOWE NA STOPACH METALI SZLACHETNYCH


-
KORONY GALWANO (NA CZYSTYM ZŁOCIE GALWANICZNYM)


-
KORONY I MOSTY PEŁNOCERAMICZNE ( PROCERA,   EMPRESS.  LAVA )


-
PRACE PROTETYCZNE WYKONYWANE NA TYTANIE


-
MOSTY I KORONY PORCELANOWE NA BAZIE TLENKU CYRKONU


-
PROTEZY SZKIELETOWE BEZKLAMROWE


-
PRACE HYBRYDOWE


-
KORONY TELESKOPOWE


-
PROTEZY NATYCHMIASTOWE I CAŁKOWITE


-
WSZYSTKIE MOŻLIWE UZUPEŁNIENIA PROTETYCZNE NA IMPLANTACH W WIELU SYSTEMACH ( BRANEMARK , REPLACE, , NEOSS, Ii inne)
 
Wybielanie Drukuj Email

Najlepszy na świecie system wybielania aktywowany światłem

Kombinacja przełomowych technologii, 15 000 lamp Zoom! sprawdzonych w użytkowaniu i dekady przeróżnych doświadczeń na polu wybielania zębów, pozwoliły stworzyć zupełnie odmienny system Zoom2. To najszybszy, najbardziej efektywny i komfortowy system wybielania Zoom!, jaki kiedykolwiek stworzono. Ta zastrzeżona prawnie formuła łączy technologię Amorphous Calcium Phosphate (amorficznego fosforanu wapnia) i nowoczesną metodę chemiczną aktywowaną światłem, dzięki czemu Zoom2 przynosi doskonałe efekty, zmniejszenie nadwrażliwości i redukcję nawracania zmiany koloru

 • 33% szybszy,
 • zmiana jasności w 45 minut.
 • Leczenie zajmuje tylko 3 piętnastominutowe sesje.
 • Czas spędzony na fotelu skraca się o 33%.
 • 67% zmniejszona nadwrażliwość w porównaniu z tradycyjnym Zoom!

Pacjenci leczeni Zoom2 doświadczają o 67% mniejszej nadwrażliwości, niż ci leczeni tradycyjnym systemem Zoom! - systemem, który został obwołany najlepszym w zakresie zmniejszania nadwrażliwości.
Nowy system (optycznego ustawiania) Zoom2 pozwala na szybkie i precyzyjne ustawienie pacjenta. Nowa ergonomiczna konstrukcja ułatwiają przesuwanie i ustawianie Zoom2.

Więcej…
 
Stomatologia estetyczna Drukuj Email

Stomatologia estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu estetycznego zębów i twarzy. Ma to duży wpływ na samopoczucie pacjenta. Ładne zęby, a co za tym idzie piękny uśmiech, ułatwia kontakt z ludźmi i dodaje pewności siebie.
Dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom istnieją szerokie możliwości zmiany lub korekty koloru i kształtu zębów.


W celu utrzymania dobrego efektu estetycznego stosujemy:

 • profesjonalne oczyszczanie zębów
 • wybielanie zębów
 • ortodontyczna korekta zgryzu i położenia zębów
 • korektę kształtu zębów materiałami kompozytowymi
 • licówki pełnoceramiczne
 • korony pełnoceramiczne i licowane ceramiką lub kompozytem

Czyszczenie zębów z kamienia i osadów


Jest to bezbolesny zabieg wykonywany skalerem ultradźwiękowym lub w przypadku dużej ilości kamienia ręcznie w znieczuleniu miejscowym. Po oczyszczeniu zęby są piaskowane i polerowane specjalna pastą. U osób ze zdrowym przyzębiem powinno się go wykonywać co 6 miesięcy, w przypadku paradontozy co 2 - 3 miesiące.


Więcej…
 
Oferta specjalna Drukuj Email

Gabinet przyjazny małemu pacjentowi.!!!


OFERTA SPECJALNA - 2014!


 • pakiet higienizacyjny: zdjęcie kamienia, osadu, piaskowanie, fluoryzacja                                                                                       14 - 31 marca 2014    130 - 160 zł. ( zabieg higienizacyjny wykonywany przez higienistkę stomatologiczną )

 • aparat stały metalowy 1 łuk dla pacjentów zakwalifikowanych do leczenia                        ortodontycznego w dniach: 24 marca, 31 marca, 7 kwietnia, 14 kwietnia 2014 r.  - 1099 zł.

 
 
Znieczulenie podtlenkiem azotu Drukuj Email

Znieczulenie Podtlenkiem Azotu – Gazem Rozweselającym.

Zapraszamy do zapoznania się z nową, przyjazną i bezpieczną metodą walki ze stresem i bólem związanym z wizytą w gabinecie stomatologicznym - sedacją wziewną potocznie nazywaną gazem rozweselającym.

Pacjenci cierpiący  na stres stomatologiczny,  odczuwają paniczny lęk uniemożliwiający leczenie stomatologiczne. Dzięki postępowi medycyny i farmakologii jesteśmy w stanie całkowicie pokonać te nieprzyjemne doznania.
Metoda ta pozwala na zapewnienie i osiągnięcie pełnego komfortu psychicznego oraz pokonanie bólu. Jest to mieszanina podtlenku azotu(N2O) i tlenu (O2), która wywołuje stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia, przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości. Uspokojenie uzyskiwane jest poprzez wdychanie bezwonnego gazu z tlenem za pomocą pachnącej maseczki (o zapachu truskawkowym, pomarańczowym czy bananowym) zakładanej na nos. Przyjemność przebywania w tym stanie powoduje to, że pacjent nie odczuwa ani strachu ani lęku. Bardzo często (szczególnie dzieci i młodzież) zaczynają śnić o bajecznych przygodach związanych z reguły z pływaniem, lataniem lub dryfowaniem w wodzie, w powietrzu, w chmurach lub w kosmosie. Śniąc pacjent nie pamięta tego, co działo się w gabinecie.

Więcej…
 
Zakres usług Drukuj Email

ZAKRES USŁUG W KLINICE  OT DENT

PROFILAKTYKA

 1. Przegląd jamy ustnej
 2. Instruktaż higieny jamy ustnej
 3. Scaling – usuwanie kamienia nazębnego
 4. Piaskowanie zębów
 5. Fluoryzacja zębów  (lakierowanie)
 6. Znoszenie nadwrażliwości pojedynczych zębów

ZABIEGI MOGĄ BYĆ WYKONANE PRZY POMOCY GAZU ROZWESELAJĄCEGO                                                    
www.sedacja.pl

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

 1. Leczenie próchnicy  w znieczuleniu miejscowym
 2. Leczenie próchnicy  w podtlenku azotu
 3. Nowoczesne materiały kompozycyjne do odbudowy tkanek zęba (Gradia, Synergy)
 4. Leczenie nadwrażliwości zębiny

ZABIEGI MOGĄ BYĆ WYKONANE PRZY POMOCY GAZU ROZWESELAJĄCEGO 
www.sedacja.pl

Więcej…
 


© 2017 OTDENT Klinika Stomatologiczna Piaseczno - Projekowanie stron www, pozycjonowanie i optymalizacja - Sklep komputerowy
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. .

Akceptuje pliki cookies na tej stronie:

EU Cookie Directive Module Information